poniedziałek, 04 lipiec 2016 08:26

Koncert dla Konrada

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

vivoW niedzielę  26.06. 2016r. w Kościele Parafialnym w Mirowie Starym odbył się koncert charytatywny dla Konrada Araka, który uległ wypadkowi samochodowemu i jego leczenie będzie kosztowne oraz długotrwałe. Dlatego z pomocą pospieszyli uczniowie gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie, pani dyrektor , pan wójt Gminy Mirów Artur Siwiorek i proboszcz ks. Grzegorz Stępień.  Postanowili wspólnie zorganizować wydarzenie artystyczne, podczas którego mogłyby zostać zebrane pieniądze na pomoc poszkodowanemu. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął  Pan Wójt Artur Siwiorek.  Poza tym uczniowie klasy III”B” zadecydowali wspólnie,  aby przekazać wygraną kwotę  w konkursie zorganizowanym przez pobliskie  ,,Delikatesach Centrum” na pomoc dla Konrada. Ponadto nasi uczniowie pomogli zbierać pieniądze stojąc w niedziele z puszkami przy wejściach do kościoła. W ramach tej akcji zebrano kwotę około 6.000zł


Na Mszach Św. o godzinie 10.00 i 12.00 wystąpił  zespół Vivo w składzie: Paulina Kaluga, Ula Rutkowska, Anna Rutkowska, Kinga Kobierska, Iza Kobierska, Dorian Kaczmarzyk, Mateusz Lis i Ernest Bąk. Schola wykonała pięć utworów religijnych  z własnym akopaniamentem muzycznym.
     Serdecznie dziękujemy im za pomoc w organizacji koncertu, jak również dziękujemy Dominikowi Packowi, który zajął się obsługą techniczną.
    Schola dziękuje za możliwość występu i użyczenie szkolnego sprzętu.

Czytany 4741 razy