Urząd Gminy Mirów zawiadamia mieszkańców miejscowości Bieszków Dolny, Bieszków Górny, Rogów od numeru 123 do 180,  że dnia 01 grudnia 2023r (piątek) od godz. 8.00 do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody z powodu prowadzenia prac na sieci wodociągowej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Podniosły  i niezwykły nastrój zagościł  w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, gdzie 18 listopada odbył się II  Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej Polsko- Ukraińskiej. Wśród laureatów znalazł się zespół „Radosne Nutki” i jego solistki. Prezentując prawdziwy kunszt wokalny Nutki „wyśpiewały”:

- II miejsce w kategorii zespół

- II miejsce w kategorii solista- Kamila Guza

- wyróżnienie specjalne w kategorii solista- Dominika Dygas

- wyróżnienie specjalne w kategorii solista- Eleonora Siczkoriz.

Urząd Gminy Mirów informuje, że zgodnie z art. 9u ust. 1 i 2  ustawy z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1469) na terenie Gminy Mirów będą przeprowadzane planowe KONTROLE przestrzegania zakazu spalania odpadów w paleniskach domowych i przestrzegania przepisów Uchwały antysmogowej dla województwa mazowieckiego na terenie Gminy Mirów

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Już od października na dzieci w wieku 4–6 lat czekać będą specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu do bibliotek, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków. 

Celem ww. Działania jest wspieranie zwiększania zdolności przedsiębiorstw do wdrażania, upowszechnienia i wprowadzania na rynek nowych rozwiązań. Interwencja ta ma na celu realizację przedsięwzięć, które mogą przyczynić się do wdrożenia nowoczesnych rozwiązań, umożliwiających redukcję kosztów działalności rynkowej w przedsiębiorstwach, co w konsekwencji może zapewnić uzyskanie trwałych efektów gospodarczych oraz środowiskowych w Państwa regionach oraz w województwie mazowieckim.

Urząd Gminy Mirów informuje, że zgodnie z wymogami art. 6 ust. 5a, 5aa i 5ab ustawy z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1469) na terenie Gminy Mirów będą przeprowadzane KONTROLE nieruchomości wyposażonych w ZBIORNIKI BEZODPŁYWOWE i PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW.

Urząd Gminy Mirów zawiadamia mieszkańców miejscowości Bieszków Dolny, Bieszków Górny, Rogów, Mirówek, Mirów Nowy, Mirów Stary oraz Osiny Majorat, że dnia 14 listopada 2023r (wtorek) od godz. 7.30 do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody z powodu prowadzenia prac na sieci wodociągowej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem w ramach Programu "Czyste Powietrze" na spotkanie informacyjne w dniu 16 listopada 2023 r. o godzinie 18:00, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Rogowie.